piątek, 15 lutego 2013

7 sposobów na właściwą pielęgnację włosów

W tym poście znajdziecie cenne informacje dotyczące jak należy z włoskami postępować, może to banalne ale każdy z nas na co dzień popełnia wiele błędów w obchodzeniu się z włosami i nawet o tym nie wie...


1.Spinanie włosów na dzień.

Poprzez taką czynność nie jesteśmy narażeni na wypadanie, plątanie czy uszkodzenia włosków.
Spięte nie są wciąż dotykane, poprawiane, ulizywane, być może nie każdy jest zwolennikiem upiętych włosów,  ja sama lubię gdy sobie zwisają i mogę je poprawić gdzie tu jest mój nawyk;( Pomimo to spięte również wyglądają ładnie wystarczy znaleźć kilka fajnych sposobów na fryzurkę każdego dnia i oo nawet w spiętych jest dobrze.

2.Ostrożne szczotkowanie.


Zanim zabierzemy się do  rozczesania naszych włosków i chwycimy za szczotkę spróbujmy je rozczesać palcami to ułatwi nam szczotkowanie i unikniemy w ten sposób splątanych kłaczków. Dodam też, że nie powinniśmy na siłę ciągnąć włosów szczotką sami rozplączmy taki kołtun, nie trzeba nawet używać sprayiu do rozczesania to tylko dodatkowo obciąża nasze włosy. Do szczotkowania powinniśmy używać szczotek z naturalnym włosiem lub też grzebieni z szeroko zozstawionymi ząbkami.


3. Wyrzeczenie się prostownicy, suszarki itp. itd.

Na pewno nie jednej z Was ciężko byłoby zaprzestać używania prostownicy  czy suszarki tak z dnia na dzień... nie mówię o tym dosłownie oczywiście możemy ją używać ale nie codziennie lub też kilka razy dziennie, kiedyś  byłam świadkiem katowania prostownicą  włosów prostych co godz. ale wiele dziewczyn nie zdaje sobie sprawy z tego jaką krzywdę im wyrządza. Włosy pod wpływem ciepła przesuszają się,  często dają efekt dłuższych przez to iż poprzez działanie wysokiej temperatury stają się bardziej elastyczne niestety nie jest to plus. Włosy szybciej wypadają a także kruszą się, rozdwajają. Wysokie temperatury jednym słowem to samo zło dla naszych włosów.

4. Gumki bez metalowych elementów.

Mały metalowy drobiazg na gumce do włosów powoduje, mechaniczne uszkodzenia włosa. Często włosy są splątane i zaczepiają się o metalowy detal powodując wypadanie ich, urywanie. Działanie tego elementu na włosy możemy porównać z pocieraniem noża o nie efekt jest praktycznie taki sam, włosy trą się o ostry element uszkadza sie jego struktura. Dla dobra naszych włosków powinniśmy zakupić odpowiednie gumki bez tych elementów nie są o wiele droższe, różnica  kilknastu groszy( wiem bo sama ostatnio takowe zakupiłam i porównywałam ceny;p)

5.Regularne podcinanie włosów.

Ogólnie fryzjera powinniśmy odwiedzać co 3 miesiące w celu pozbycia się starych końcówek włosów często już zniszczonych. Zabieg ten możemy wykonać sami w domu, do tego potrzebne są nam specjalne nożyczki fryzjerskie z ostrym końcem, ponieważ to pozwoli nam ściąć włosy a nie je zmiażdżyć jak robi to wiele zwykłych nożyczek. Początkowo nie widać efektu zmiażdżonych włosów jednak z czasem szybciej się rozdwajają.


6. Ochrona końcówek.

Po każdym  myciu powinniśmy zabezpieczyć nasze końcówki włosów przed wysuszeniem i  negatywnym wpływem środowiska. Możemy to zrobić używając różne oleje, jedwabie, tłuste balsamy, woski.
Dzięki tej czynności zapobiegamy rozdwajaniu się włosków.


7.Spinanie włosów na noc.

Do pewnego czasu sama spałam z rozpuszczonymi było wygodniej niż z jakimś  luźnym kokiem czy kucykiem jednak teraz wiem, że nie było to dobre dla moich włosów. Śpiąc często przygniatamy włosy i poprzez to mogą nam wypadać, niszczyć się. Tarcie nimi o poduszkę powoduje również uszkodzenia jak i również elektryzowanie się włosów w tym celu możemy zakupić satynową pościel.
W prosty i łatwy sposób możemy je zakręcić z tyłu głowy i spiąć wsuwką , podczas snu nie będziemy czuć dyskomfortu a włoski się nie niszczą.Mam nadzieję, że ten post pomógł Wam trochę i nie będziecie popełniać tego typu błędów ;)1 komentarz:

  1. staram sie stosować do powyższych zasad, a mimo to mam słabiutkie włosy...

    zapraszam do wzięcia udziału w rozdaniu :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli chcesz podzielić się nawet krótką opinią na temat wpisu, śmiało pisz! Jestem otwarta na wszelkie komentarze, nie tylko pozytywne. Staram się zawsze odpowiadać na pozostawiony komentarz i zaglądać do wszystkich moich komentatorów.
Proszę nie dodawać jednak komentarzy reklamujących blog, czy też zapytania o wzajemną obserwację, jeśli uznam, że Twój blog mi się podoba sama dołączę do grona Twoich czytelników;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...